İptal ve İade Koşulları

Ürünümü nasıl iade edebilirim?

Kargoyla ulaştırılmayan ürünleri için: Bize Ulaşın sayfasındaki çağrı merkezi, email veya canlı destek kanalımızı kullanarak talebinizi iletebilirsiniz.

Kargolu gönderiler için siteden iade kodu almanız gerekmektedir.

İade koduna sipariş takip bölümünden veya hesabım adımında siparişlerim sayfasından "Ürünü İade Et" adımını seçerek ulaşabilirsiniz.

İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri, tüm aksesuarları orijinal kutusu ve fatura/irsaliye birlikte Yurtiçi kargoya iade kodunuzu ileterek ücretsiz gönderebilirsiniz.

İade kodunu ürünü teslim aldığınız günden sonraki 14 gün içinde oluşturabilirsiniz.

İade kodunu aldıktan sonra ürün iadenizi 7 gün içinde gerçekleştirmeniz gerekir.

İade kodu ile gönderilmeyen ürün iadelerinin kargo ücreti müşterilerimize aittir.

Ürünü iade ettikten sonra sizden iade kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, iade kodunuzu lütfen saklayınız.

 

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Henüz hazırlık aşamasına alınmayan siparişlerinizi sitemizdeki Sipariş Takip sayfasından iptal edebilirsiniz. Ayrıca sipariş iptal talebinizi Bize Ulaşınsayfasındaki çağrı merkezi, email veya canlı destek kanalımızı kullanarak talebinizi iletebilirsiniz.

Kargoyla ulaştırılan ürünler eğer kargoya verildiyse teslim almadan ürünü geri gönderebilirsiniz. Ürünün kargodan geri dönme süresi tahmini 1-3 iş günüdür. Ürün geri döndükten sonra kontrol edilerek siparişin iadesi yapılır.

 

İade/ İptal yaparsam geri ödemesi ne zaman yapılacak?

Kart ile verilen siparişlerde iade/ iptal işleminizin onaylandığı gün bankanıza geri ödeme yapılır ve size kartınıza yapılan iadenin dekontu mail yoluyla gönderilir.

Bu dekontu içeren e-mail elinize ulaştıysa bankanıza Happysepeti.com tarafından kesin olarak iade ödemesi yapılmış demektir.

Havale-EFT ile verilen siparişlerde iade/ iptal işleminizin onaylandığı günden sonra 1-10 iş günü içerisinde hesabınıza havale-EFT ile ödeme yapılacaktır. Bu işlemin gerçekleşmesi için geri ödemenin yapılmasını istediğiniz hesap numaranızı aktarmanız gerekmektedir.

Kargoyla ulaştırılan ürünler eğer kargoya verildiyse ürünün teslim alınmadan iade gönderilmesi gerekir ve ürün geri döndükten sonra siparişin iadesi yapılır. Ürünün kargodan geri dönme süresi tahmini 1-3 iş günüdür.

 

Ürünümü iade ederken kargo ücreti ödeyecek miyim?

Gönderim kodu ile gönderdiğiniz ürünlerin kargo masraflarını ödemezsiniz.

İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri Yurtiçi kargo firması ile iade gönderim kodunuz kullanarak ücretsiz gönderebilirsiniz.

İade gönderim kodu ile gönderilmeyen tüm iadelerin ücreti müşterilerimize ait olacaktır. İade gönderim koduna sipariş takip bölümünden "ürünü iade et" adımını seçerek ulaşabilirsiniz.

 

Şirket adına faturalandırılan siparişlerin iptalini nasıl yapabilirim?

Bu işlem için bize ulaşın sayfasındaki çağrı merkezi, email veya canlı destek kanalımızı kullanarak talebinizi iletebilirsiniz. Fatura bilgilerinde firma ismi ve vergi numarası yer alıyorsa iptal edeceğiniz sipariş için iade faturası kesmeniz gerekir, bu yasal bir zorunluluktur.

 

İptal ettiğim siparişimi tekrar aktif hale getirebilir miyim?

İptal edilen siparişler tekrar aktif hale getirilemez. Yeni bir sipariş oluşturmanız gerekmektedir.

 

Alışverişimi taksitle ödemiştim. İade nasıl yapılır?

Taksitlendirilmiş kredi kartı alışverişi iadelerinde tutarın tamamı, sahibi olduğunuz kredi kartının bankasına tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır ve çeker (ekstreye + ve – olarak yansır ). Bu işlem taksit sayısı kadar ay süresince devam eder.